Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poikování..

14. 2. 2009

Poikování..

 

Tak co bych řekl na úvod.. Poi k nám přišly z Nového Zélandu. Maurové (původní obyvatelé) s ohnivými koulemi točili před bojem, dávali tím najevo svou obratnost a sílu. Ženy točily pro hbitější ruce při tkaní.  

            Co nám přináší samotné točení? Uklidnění, adrenalin, procvičujeme si trpělivost, hbitost, a postřeh.

            Jak začít? Za prvé potřebujeme tréninkové poiky. Výroba je jednoduchá a je spousta možností výroby. Já píšu moji prověřenou.

Stačí 2x provázek (či řetaz)asi 0,5m, 2x míček, 4x kroužek na klíče, 2xpásek (kožený či umělý o šířce cca 2cm), izolačku a lemovku.

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

začneme od rukojeti: např. ze starého batohu ustřihneme přesky. Nebo si seženeme kůži. Ale tu moc nedoporučuji, časem tvrdne a praská.  Přesku seskládáme a sešijeme. Asi 1cm od konce (musíme nechat místo na kroužek)

 

 

Obrazek

 

 

nyní přejdeme k míčkům..   obrázek mluví sám za sebe..tenisák je omotaný izolačkou a pro zpevnění  je tam lemovka.. někdo dělá do tenisáku díry a provleče jimi kroužku, ale to se mi zdá zbytečně složité a míček se za chvíli rozškube..

 

Obrazek

 

provázek: máme dilema, nevíme co? Řetěz, nebo provázek? S řetězem se točí rychleji, víc bolí a tím nás nutí nedělat chyby.  Člověk získá respekt do budoucna, nezkouší s ohněm kraviny a získá fyzičku. Provázek je lehčí, nebolí, učí se s ním lépe nové triky ale trvá to delší dobu. Mínus je, že při přechodu na oheň nebudeme zvyklí na hmotnost. Délku provázku? Mám ozkoušeno, že ideální je, když je dlouhý jako paže. Nebo stojíte rovně, rukojeť máte v ruce. Míčky by vám měly sahat po kotníky..

 

To je asi všechno z cvičných poi.

 

Dále potřebujeme trpělivost a čas.. hodně času. Nejde tu jenom o samotné točení a triky, ale zapojujeme celé tělo. Je to "Tanec"  Triky se dají brát z netu: youtube, atd. (teď už je spousta videí)...člověk musí pochopit, jak se ten míček vlastně točí, (to získá jedině tréninkem)  pak si bude snadno  vymýšlet nové triky sám.  Přeju příjemnou zábavu, a borci pozor na rozkrok :D  holky to v tomhle mají jednodušší…

 

Teď malé seznámení s výrazy, s kterými se setkáte na fórech..

 

„Poiky“,  „řetězy“, „socky“= tréninkové poiky

„Hořáky“ = tkanina napuštěná hořlavinou… oheň má své kouzlo, ale lampový olej je celkem drahý

„Koše“, „komety“= ocelové koše naplněné  briketami.. pěkný efekt, levná náplň

„Ledky“, „glowpoiky“= názvy pro poiky s led diodami.. "glowky" jsou kulaté a ledky ve tvaru tyčinky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář