Jdi na obsah Jdi na menu
 


....

8. 10. 2008

Tréninkové Poi

Tréninkové Poi jsou ideální pro začátečníky. Jde o jednoduché připevněné míčky na provázek. Výhodou je jednoduchost a nízká náročnost výroby. Ještě jednodušší jsou ponožkové.

 

Ponožkové Poi

Pro větší efekt, zejména při UV světle se používají ponožkové Poi. K jejich výrobě stačí míč, nebo jiné měkké závaží vsunouté do dlouhých ponožek. Mimo tréninku a UV vystoupení se používají také pro hůře zvládnutelné triky. Kromě ponožek se používají nejrůznejší fluorescenční materiály pro hezčí efekt, zejména při UV světle.

 

Světelné Poi

Zejména v noci nejvíce vyniknou světelné Poi, které vyzařují světlo z vlastní LED diody s baterií. Mohou svítit, nebo problikávat různými barvami.

 

 

 Ohňové Poi

Nejefektnějšími jsou ohňové. Vyrábějí se z nehořlavého materiálu, zejména kevlaru, který se posléze namočí do hořlaviny(čirý lampový olej, nebo petrolej), v žádném případě ne hořlaviny první třídy. Připevněné na řetězech. Jsou vidět na každém vystoupení s ohňem]. Tento druh vystoupení je dnes velmi rozšířený na nejrůznejších kontinentech a zemích. Vystoupení se kombinuje s točením s hořícimi tyčemi.


 

Poi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výroba ohňových Poi

 

 Materiál

Materiál je nejdůležitější, nejen kvůli správnému efektu, ale hlavně kvůli bezpečnosti. Nesmí se trhat, rychle hořet, po shoření odlétávat. Nejlepším materiálem pro výrobu ohňových poi je kevlar. Jako náhrada je pro začátky vhodné použít plachtovinu (riflovinu, froté).

Budeme potřebovat:

  • 2ks 12cm dlouhé a 10mm široké trubičky
  • 2ks 12cm široký a 130cm dlouhý pás látky
  • 2ks řetězy podle vlastního uvážení (príliš silné jsou těžké a příliš tenké se motají)
  • 2ks kožené úchytky (příp. větší kroužek na klíče)
  • 2ks menší kroužek na klíče
  • drát

 

 Postup

Trubičky provrtáme asi 5mm na obou koncích. Do vzniknutých otvorů na jedné straně trubičky provlečeme menší kroužky na klíče. Na trubičky dále namotáme pásy látky. Z drátu odcvakneme asi dva půlmetrové kusy a provlečeme je otvory na spodních častích trubiček. Střídavým omotávaním drátu připevníme látku k trubičkám. Na konci provlečeme drát otvory, ve kterých již máme kroužky a zatočíme (spojíme konce), přebytečný drát odstraníme. Na kroužky navlečeme konce řetězů a na opačnou stranu řetězů ve vhodné vzdálenosti navlečeme kožené úchytky (příp. větší kroužky na klíče). Měly by být v takové vzdálenosti, že když máte ruky v pravém úhlu s tělem, tak máte poi dostatečně vysoko nad zemí.

 

Použití

Poi namočíme na několik minut do nádoby s nevýbušnou hořlavinou, např. lampový olej, petrolej. Po vytáhnutí několika otočeními odstraníme odstředivou silou prebytečné palivo. Poi jsou připravené na zapálení.

 

Bezpečnost

Důležité je uvědomit si možné riziko, které práce s ohněm přináší. Pokud si nejste jisti, že přesně víte jak se Poi chovají, cvičte s nezapálenými, tréninkovými, dokud nezískáte jistotu (pro efekt je možné točit také při UV světle, případně se svítícími kuličkami).

Oblečení musí být bavlněné, protože odolává dotyku ohně. Umělá vlákna mohou začít hořet. Hlavně v začátcích je potřeba mít co nejvíce míst na těle zakrytých. Samozrejmostí je šátek na hlavě. Neustále by měl být někdo u vás. Nikdy netočte se zapálenými Poi sami. zdroj:wikipedia.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář